הרוגבי שוב עושה היסטוריה

נבחרתה הלאומית של ישראל ברוגבי שביעיות היתה הראשונה ליהנות מהסכמי אברהם בנסיעתה לאיחוד האמירויות לטורניר ידידות ומחנה אימונים משותף. לאחר חודשים של תכנון והכנות כמו גם דחיות של הרגע האחרון, הנבחרת נחתה בדובאי ביום 16 למרץ 2021 ועשתה היסטוריה.

מאמן האמירויות אפולו פרליני ומאמן ישראל קווין מוזיקנט אימנו את הקבוצה המאוחדת במשך יומיים לקראת יום המשחקים ב-19 למרץ. ידידנו האמירתים לא חסכו שום מאמץ בקבלת הפנים לתת לנו תחושה טובה וביום המשחק נכחו במגרש עשרות ערוצי תקשורת מהעולם שרצו לסקר את המפגש ההיסטורי. ידיהם של הקפטנים של שתי הקבוצות היו מלאות עבודה והם עברו והתראיינו בערוצים השונים. הקבוצות עלו למגרש עם דגלים מתנפנפים ונגינת הימנונים כאשר להפתעת כולם על המסך הענק שודרה ברכה מוקלטת של הנשיא ריבלין.

בתחילה הקבוצות שיחקו האחת נגד השנייה כאשר ישראל ניצחה (33:0) וזכתה בגביע אברהם. אולם, זו היתה רק יריית הפתיחה כאשר שתי הקבוצות ירדו אל חדר ההלבשה וחזרו במדים כחולים ולבנים כאשר בכל קבוצה שחקנים ישראלים ואמירתיים משחקים כתף אל כתף בביטוי אולטימטיבי של ידידות וספורטיביות ברוח משחק הרוגבי. ניתן לצפות כאן בכתבה על האירוע.