מהקו הקדמי. ניצן רייזל, תעודת זהות

התחלתי בכדורגל. צילום: צחי רייזל

אהלן ניצן, איפה אני תופס אותך?

״עין חרוד״

איחוד או מאוחד?

״מאוחד״

מועדון?

״יזרעאל גלבוע, אז עכשיו גם נורת׳רן סטארס. וגם תל אביב היט״ 

זאת תעודת זהות אז אני צריך ממך גודל..

״גובה- 1.73 משקל- 114״

נראה מתאים ל׳הוקר׳

״הוקר זה התפקיד המשני. בעיקר אני בפרופ. ספציפית בLoosehead״

איך הגעת לרוגבי?

״אז ככה. שיחקתי כדורגל בנערים בתור בלם בקבוצה של כפר כמא. וכל הזמן דיברו איתי חברים בבית הספר שהיו ברוגבי והמליצו לי לעשות אימון ניסיון. גיל סורקין מהקיבוץ שלי וורז פירסטנברג מקיבוץ גבע גם לחצו. בכיתה ח׳ הלכתי עם אבא שלי לאימון ניסיון ומאז הכל היסטוריה…״

שחקן שאתה הכי אוהב בעולם?

״אנדרו פורטר מנבחרת אירלנד״

למה זה?

״מאוד מתחבר לסגנון המשחק שלו, ללחימה שלו על המגרש״.

באיזה רגע בקריירה אמרת לעצמך ״וואלה, בגלל זה אני כל כך אוהב רוגבי״

״הטריי הראשון שלי בנבחרת הבוגרת מול קפריסין בחוץ בדקה האחרונה של המשחק. זה הביא לישראל ניצחון חשוב במשחק על אדמת קפריסין וביחד עם הנצחון של קפריסין על בולגריה עלינו לשחק בפלייאוף מול צ׳כיה על עליית דרג. הפסדנו שם לצערי״.

הרגע שהיה הכי קשה? 

״כשעברתי לשחק בקבוצה מקצוענית ברומניה. זה היה בקונסטנצה. מעטים דיברו שם אנגלית, הרמה הייתה גבוהה והייתי צריך להתאים את עצמי״. 

רגע, נעזוב תעודת זהות לרגע, ספר על זה

״הגעתי לרומניה דרך חבר שהוא האנליסט של נבחרת רומניה ודרכו נוצר הקשר עם הקבוצה בליגה הראשונה. אבא שלי חיזק את הקשר עם מנהל הקבוצה ולאחר מספר שיחות והחלפת מיילים טסתי לרומניה עם אבא שלי וסבא שלי על מנת לחתום על חוזה. 

האימון הראשון בקונסטנצה היה מאתגר מאד כי לעומת החוזה בהיט שבו הייתי עם שחקנים ישראלים ומאמנים שאני מכיר והאימונים הועברו באנגלית בקונסטנצה רוב האימון מועבר ברומנית ומעט מאוד באנגלית. והייתי הזר היחידי שם וזו פעם ראשונה שצרפו שחקן לקבוצה מחוץ לאדמת רומניה. בנוסף רמת הרוגבי שם הייתה גבוהה יותר מהרמה בארץ מבחינת עוצמה מהירות וזריזות, אבל מהר מאד סגרתי את הפער והוכחתי שאני ראוי לשחק ואף לפתוח בהרכב הראשון. הייתי רוצה לציין גם חבר לקבוצה, דניאל קאריקה, שעזר לי שם בכל דבר״.

עם דניאל קאריקה, חבר לקבוצה בקונסטנזה הרומנית. סגירת מעגל עבור סבא (צילום: צחי רייזל)

מקצועית, זאת רומניה, רוגבי די בכיר.

״המשחק היה קשה ובקצב גבוה אך בכל זאת התגברתי על הקשיים של השפה והיה נראה שאני חלק מהקבוצה למרות שזה המשחק הראשון שלי .את המשחק הראשון סיימנו בניצחון וקיבלתי הרבה מחמאות ומאז קיבלתי אמון מהמאמן ופתחתי בשאר המשחקים. המשחק הזה זה נתן לי הרבה כוחות להמשך הייתי מאושר שעברתי את המשוכה בהצלחה וזה חיבר אותי בצורה יותר מהירה לשחקנים ולצוות״. 

והתחושה?

״היה מרגש מאוד בגלל שהגשמתי את החלום בלשחק בקבוצה מקצוענית בארץ זרה ובליגה מקצוענית היה לי חשוב להוכיח לקבוצה ולעצמי שאני מסוגל לשחק בחוץ לארץ. גם פתחתי במשחק וגם סגרתי מעגל משפחתי כשחזרתי לאדמת רומניה שבא סבא שלי נולד ״.

תן איזה סיכום על התקופה שלך בתל אביב היט

״מאד שמחתי להצטרף לטורניר הסופר הקאפ הארופי. זה היה כבוד גדול עבורי להתאמן  ולשחק עם שחקנים ברמה גבוהה מאד ממדינות כמו פיג’י, דרום אפריקה, אנגליה ונמיביה ולקחת חלק במשחקים. בטורניר הראשון שהשתתפתי בו הגענו לגמר הטורניר. בטורניר השני הצטרפתי רק לקראת סיומו בשל חוסר האפשרות  לחיילים לצאת לחול בשל המלחמה, אבל שוב הגענו לגמר. חבל שהפסדנו פעמיים לקבוצה הגיאורגית״. 

אוקיי קבוצה גיאורגית, תהיה קבוצה אחרת משם בליגה האזורית, מה הציפיות שלך?

״הציפיות שלי מהליגה הן גבוהות .אני מאמין שהרמה תיהיה גבוהה והמשחקים יהיו מאתגרים וזה יגרום להעלת רמת האימונים ושידרוג השחקנים ועל ידי כך לעלות את הרמה של הנבחרת ולהביא יותר השגים לישראל ויגרום לחשיפה יותר גבוהה של הרוגבי בארץ וייתן יותר אפשרויות לשחקנים ישראלים לצאת לשחק בחו״ל״.

מה יש לניצן רייזל למסור לאומה?

״אני משוכנע ששחקני קבוצת הצפון יתנו את הלב והנשמה באימונים ובמשחקים ויחד נזכה בטורניר״

(רונן דורפן)

״.

בדרך כלל פרופ. לפעמים הוקר. צילום: צחי רייזל