פעילות עניפה לנבחרות ישראל ברוגבי האירופי

פעילות בינלאומית ענפה צפויה לכל נבחרות ישראל בימים הקרובים. נבחרות השביעיות לגברים ונשים ישחקו  בסבב הtrophy – הדרג השני של רוגבי השביעיות האירופי. נבחרת הנוער תשחק בסבב הדומה עד גיל 18.

עומר חלפי, מאמן נבחרת הנשים, מאמין שההגרלה הפעם מעט נוחה יותר לישראל: ״בטורניר הראשון היכולת כנראה הייתה טובה יותר מהתוצאות, בין היתר בגלל הגרלה קשה. אנחנו משחקים שוב מול גיאורגיה שהיא נבחרת ברמה ניכרת מעלינו אבל לעומת זאת מול נבחרת שוויץ, שרק עלתה דרג, אני מאמין שאפשר להשיג תוצאה טובה. המשחק המרכזי עבורנו הוא כנראה מול הונגריה – זו נבחרת איכותית אבל אם הבנות יהיו מרוכזות אני מאמין שאפשר יהיה להוציא תוצאה טובה. יש לחץ מסוים בקבוצה מהאפשרות של ירידת דרג – הנבחרת תצטרך לשפר את הישגי הטורניר הראשון בזאגרב בו סיימה במקום ה-11 – אבל בסך הכל אני מאמין שצריך לבוא ולשחק רגיל והתוצאות יבואו״. 

נבחרת הנשים. הגרלה טובה יותר (צילום: Phillipe Maitre)

נבחרת הגברים גם הייתה מעט מאוכזבת מהטורניר הראשון – מקום עשירי – אבל המאמן הפיג׳יאני זאק לאבהלאבה מסמן סיום חזק לנבחרת שתשחק בבית המוקדם עם שבדיה, לוכסמבורג ופולין. ״הטורניר הראשון היה קשה מבחינת ההכנה, כי למרות כמה ימי אימונים במהלך העונה, עברנו מאימוני הליגה האזורית ברוגבי-15 לאימוני שביעיות רק לבערך שבוע. הבחורים ששיחקו איתי בליגה האזורית (כוכבי הצפון)  הכירו יותר את הדגשים שלי ועם הבחורים מהגולדן ג׳קלס הייתה תקופת הסתגלות. אבל בחודש האחרון עבדנו הרבה, הכושר השתפר, ואני מסמן לסיום 1-4 בטורניר הקרוב״. הקפטן בטורניר הקודם, עומר לוינסון, לא יוכל להצטרף לנבחרת מקבוצתו באוסטרליה, אבל הקפטן הקבוע גל אבירם חוזר אחרי פציעה. 

נבחרת הגברים. המאמן זאק לאבהלאבה: ״חותרים למקום 1-4״ (צילום: איגוד הרוגבי)

בנבחרת הנוער עד גיל 18, שהוגרלה מול בולגריה, קרואטיה ופולין, המאמן נמרוד קפלן לא נותן לעצמו הנחות. ״אני הרבה שנים במערכת ובכל שנותי לא ראיתי כזו הכנה ארוכה ואיכותית – למרות המצב. התחלנו בפברואר עם תכניות אישיות לעבודה בבית ואימונים עם כמות גדולה של שחקנים ואחוזי נוכחות שלא ראיתי מעולם. חשוב לציין במיוחד את חמשת החבר׳ה מהגליל. הם נוסעים שלוש שעות לכל כוון. יש שם חבר׳ה שצריכים לעזור בעסקים משפחתיים, אפילו בכיבוי שריפות ברמת הגולן, והם התמידו ובכך יצרו תחושת אחדות ומוטיבציה גדולה בקבוצה. באופן כללי השחקנים כולם לא נתנו למה שסובב אותנו להשפיע על ההכנות ולא לתת לעצמנו תירוצים. גם לא היו פציעות ולכן יש לנו תקווה גדולה לסיים במקומות 1-4״.

קפלן אומר שהפעם יש דגש מיוחד על בניה לטווח ארוך: ״יש לנו באופן חריג שלושה שחקנים עד גיל 16 בסגל, וגם הרבה שחקנים מכיתה י״א שיהיו רלוונטים לשנה הבאה״.

נבחרת הנוער. המאמן נמרוד קפלן: ״ההכנה האיכותית אי פעם״ (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)