חזון רוגבי ישראל כבש את לונדון

כחמישים אורחים הגיעו לערב התרמה לרוגבי ישראל במלון נובו בלונדון. הערב היה חלק מאחת התכניות האמביציוזיות ביותר בספורט הישראלי – תכנית עשר שנים להתמודדות על מקום בגביע העולם ברוגבי ובטורניר השביעיות האולימפי. אורח הכבוד של הערב היה ניל בלייר, נאמן קרן אטלס, ידיד גדול של הרוגבי הישראלי. בלייר הוא אגב המוציא לאור של סדרת ספרי הארי פוטר האגדית. קרן אטלס אירחה את האירוע. 

בתמונה יו״ר האיגוד עופר פביאן, יו״ר קרן אטלס ניל בלייר, ומנכ״לית איגוד הרוגבי בוני מנור-גוטפריד

יו״ר איגוד הרוגבי הישראלי  עופר פביאן נשא את דברי הפתיחה: ״הפרוייקט הזה הוא חלקנו ברוח הישראלית. עם פרוץ המלחמה עלו 300,000 ישראלים על מטוסים וחזרו לישראל בכדי להלחם על מדינתנו. עבור הצעירים הללו אנחנו צריכים להלחם. עבור ההווה שלהם והעתיד שלהם. והחלק שלנו הוא הרוגבי. ומטרתנו להגיע למקום בגביע העולם של 2031 ובמשחקים האולימפיים תוך קידום הרוגבי הישראלי לרמות גבוהות בהרבה מבעבר״, אמר.

פביאן המשיך בתיאור הישגי התכנית: ״לפני ארבע שנים נפל דבר ברוגבי. לישראל הייתה החוצפה להצטרף לטורניר חדש בהשתתפות מעצמות רוגבי ותיקות כמו גיאורגיה, פורטוגל וספרד באמצעות הקמת התל אביב היט. פרוייקט שהוא מכשיר למשיכת שחקני איכות והעלאת הרמה של הרוגבי הישראלי״.

מאמן הנבחרת  והמנהל המקצועי של האיגוד, קווין מוסיקנט, הציג  את פרק הhigh performance בתכנית. על השימוש בשחקנים עולים כמכשיר לשדרוג הנבחרת והעלאת הרמה של השחקן הישראלי. במרכז התכנית  הצורך ליצור תכנית איכותית ברמה גבוהה במשך כל השנה – באמצעות התל אביב היט והליגה האזורית. הוא הציג כדוגמא  את פעילותו של שחקן ההיט תומאס ברמן שכבר עלה לארץ, משחק בהיט, מאמן ומתאמן בהדרים, ובקרוב ישחק בנבחרת ישראל. ״מאז שעליתי לארץ למדתי שלשחקן הישראלי יש פוטנציאל דומה למקבילו במדינות הדרג הראשון. המודל שלנו פשוט ובדוק על פני שלוש השנים האחרונות: לשמור על התכנית שלנו,  לשמור על הליגה המקצוענית שלנו, לשמור על המועדון המקצועני שלנו – לייצר את ההזדמנויות עבור השחקנים הישראלים״, אמר מוסיקנט.

מנכ״לית איגוד הרוגבי, בוני מנור-גוטפריד הציגה את תכניות הפיתוח של האיגוד. תכניות טאץ׳-רוגבי בבתי ספר, הנבחרות הצעירות, פרוייקט השיווק וקידום הענף באמצעות הרצאות בבתי ספר. היא דיברה על פעילויות הנבחרות הצעירות של ישראל והגדלת מספר שחקני האיכות. מנור-גוטפריד גם הדגישה את תכנית הדו קיום לבתי ספר יהודים וערבים הנתמכת על ידי קרן אטלס, והחיונית עוד יותר בתקופה זו. ״היה ערב מרגש מאד. שוחחנו עם הרבה תורמים פוטנציאלים. קרן אטלס היא קריטית להמשך התכנית. הצרכים גדלים עם השנים עם העברת שחקנים מקצוענים לארץ״, אמרה מנור גוטפריד.

הדובר האחרון היה קפטן נבחרת ישראל ברוגבי שביעיות גל אבירם. אבירם הציג את סיפורו כקצין ביחידת עילית וכל המשתמע מכך, בצד היותו שחקן הנבחרת. גל סיים במלים מרגשות: ״כשאמרתי לחברי ליחידה שאני נוסע ללונדון לגיוס כספים, הם שאלו אותי אם אני מגייס כספים לחיילים. ׳לא׳, אמרתי, ׳אני מגייס כספים לרוגבי׳. הם שאלו אותי ׳רוגבי? עכשיו?׳. עניתי להם: ׳דווקא עכשיו. כשאבק הקרבות ישקע איזה מקום אתם רוצים לראות?׳״.