כוכבי הצפון אלופי הליגה האזורית לאחר מותחן במחזור האחרון

מותחן ביזרעאל. צילום: רועי כפיר

אם הטורניר האזורי הראשון של רוגבי ישראל הניב משחקים מותחים לכל אורכו, בא המחזור האחרון וניפק את הסיום הדרמטי מכולם. בסיומו זכתה קבוצת כוכבי הצפון באליפות הליגה האזורית אחרי ניצחון 16-28 על התנים הזהובים של אזור המרכז/צפון. 

בפיגור 0-16 בהפסקה נראה מצבם של חניכיו של המאמן הפיג׳יאני זאק לאבהלאבה אבוד. הם לא רק נזקקו לניצחון אלא גם לנקודת בונוס (ארבעה טרייז) וגם להפרש של 8 נקודות ומעלה. שזה בדיוק מה שעשו! ארבעה טרייז, כשהם מדייקים בכל ארבעת בעיטות ההמרה, ולבסוף עצירה הגנתית דרמטית ממש על קו השער עם סיום המשחק. 

זה היה סיום הולם לטורניר שהדגיש את ההתקדמות האדירה של הדור הבא שחקנים ישראלים צעירים, שלקחו בשתי ידיים את ההזדמנות לשחק מול שחקני איכות זרים. ניצן רייזל, ליאנדרו גאון, סער גלר, זוהר באום, ישי אברהמי, סיני נאנס, רוי גולדין, גבריאל גרשוקובסקי ואחרים הציתו את הדמיון לגבי נבחרת ישראל עתידית. עם הזדמנויות רבות נוספות לרוגבי מקצועני איכותי, במסגרת תל אביב היט והצבות בחוץ לארץ – זה יהיה דור השחקנים הישראלי עם הנסיון הרב ביותר ברוגבי עילית. עמדת פתיחה מצויינת להסתער על השיפור בדרוג העולמי בשנים הקרובות. 

״זה היה טורניר מצויין עם משחקים מדהים, כשכל שבעת המשחקים הניבו סיומים מותחים. המשחק המסיים היה מרהיב במיוחד כשכוכבי הצפון מחוללים את הבלתי ייאמן״, סיכם המאמן הלאומי והמנהל המקצועי של רוגבי ישראל קווין מוסיקנט. 

וידאו: התנים מניפים את הגביע!

*

השבוע שקדם למשחק הייתה ההזדמנות הגדולה של הרוגבי להרים תרומה לספורט הישראלי כולו. ביקורה של הקבוצה הגיאורגית ארמיה טיביליסי היה הראשון של קבוצה אירופאית באיזשהו ענף ספורט מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר. 

״רוגבי ישראל מוקיר את הידידות של הרוגבי הגיאורגי וקבוצת ארמיה, שהראו אומץ וחברות אמיתית כשביקרו אותנו בזמנים לא פשוטים. אלו רק הפירות הראשונים של שיתוף הפעולה האסטרטגי עם רוגבי גיאורגיה שהם נכס עצום לרוגבי הישראלי״, אמר יו״ר האיגוד עופר פביאן.

סיקור ביקור הגיאורגים ב״ישראל היום״

הגיאורגים נוצחו 17-29 במשחקם הראשון מול התנים הזהובים והרשימו בניצחון 17-32 על כוכבי הצפון כעבור ארבעה ימים. בכך הוסיפו התנים הזהובים את גביע הידידות לזכייתם המוקדמת יותר בגביע ישראל-פסיפיק לאחר ניצחונות על כוכבי הצפון והקבוצה הפיג׳יאנית איי מטאי.

*

תארי הליגה האזורית:

גביע הידידות

אלופה: התנים הזהובים. שחקן הטורניר: מרלין פיאטרס (ארמיה טיביליסי)

גביע ישראל-פסיפיק

אלופה: התנים הזהובים. שחקן הטורניר:  תאביסו אנדלצ׳ה (התנים הזהובים)ֿ

הליגה האזורית

אלופה: כוכבי הצפון. שחקן הטורניר: פצלי נאצבה (כוכבי הצפון)

מאמן הנבחרת בחר גם את המצטיינים הבאים:

השחקן הישראלי המצטיין: תומאס ברמן וניצן רייזל

השחקן הצעיר המצטיין: ליאנדרו גאון 

תגלית הטורניר: זוהר באום

הרמה הגבוהה ביותר שנראתה בישראל. (צילום רועי כפיר, איגוד הרוגבי)