ניצחון לגולדן ג׳קלס בפתיחת הליגה האזורית

בשבת לא פשוטה למדינה ישראל, איצטדיון הרוגבי ביזרעאל סיפק תפאורה מושלמת לרגע היסטורי לענף בישראל. כשקבוצת הגולדן ג׳קלס, המייצגת את המרכז-דרום גברה על הנורת׳רן סטארס מצפון המדינה בתוצאה 17-23 בפתיחת טורניר הרוגבי המקצועני הראשון בישראל. שתי הקבוצות הורכבו מהשחקנים המובילים בישראל ומקצוענים זרים. בהמשך יצטרפו לטורניר קבוצות מפיג׳י וגיאורגיה.

הסקרם האלף הדרום אפריקאי חאלומלו נדובולה, הווינג ארם אבירם והפול בק ת׳ובקאני ״סקיני״ בות׳ולוזי, כבשו כל אחד טריי למנצחים כשנדובולה מוסיף בעיטת עונשין מוצלחת. הווינג אדוארד גלדקוב מחיפה והסנטר ישי אברהמי, שחזר מתקופה מוצלחת ברוגבי האירי, כבשו את הטרייז לצפון, כשהפליי-האלף מרק מוריסון מוסיף שתי בעיטות המרה ובעיטת עונשין מוצלחות. המשחק הוכרע רק במהלך האחרון כשהגנת הג׳קלס שורדת נסיון של הסטארס לטריי מנצח. 

צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי

מאמן הג׳קלס נמרוד קפלן בחר בקפטן שלו, שחקן הדרים תומאס ברמן, כשחקן המשחק בזכות מנהיגות ומהלכים גדולים בהגנה, ואת נאמני בולירואהרואה כמצטיין בשורות הצפון. בולירואהרואה יהפוך זמין לייצג את ישראל בשנה הקרובה. המאמן הפיג׳יאני של הסטארס, זאקריה לאבהלאבה בחר גם כן את הסנטר בן ארצו כמצטיין בצפון וציין את הווארד מניסי כשחקן המשחק עבור הג׳קלס. המנהל הטכני ומאמן נבחרת ישראל קווין מוסיקנט בחר בברמן מהג׳קסל ובהוקר טומי ספירס מהסטארס. 

קפלן: ”פתחנו טוב, היה ידוע שנשלוט בסקראם ובליינאאוט אבל לא ניצלנו את היתרון שלנו להשגת הרבה נקודות. אנחנו קבוצה חדשה ועדיין חסרים לנו תיאום ואולי את הכושר הנדרש לסוג הרוגבי שאנחנו משחקים. עם הזמן נראה שיפור גדול. זה היה יום רוגבי נהדר מבחינת הארגון והאווירה".

לאבהלאבה:“היינו מודעים ליתרון שלהם בסקראם והתכנית שלנו הייתה לרוץ ולהניע כדור לאגפים בכדי לעייף את הגדולים שלהם. הרוח וטיפול לא טוב בכדור פגעו בנו אבל שחקני רוגבי צריכים להתמודד עם התנאים. היה קשה לשחק דקות ארוכות בפחות שחקנים אבל בסופו של דבר היינו קרוב ים לניצחון״. לאבהלאבה התייחס גם למצב הבטחוני: ״באופן טבעי, חלק מהמשפחות בבית מודאגות. אבל השחקנים מודעים למצב ורגועים".

מוסיקנט: "משחק פתיחה נפלא בליגה האזורית. עבודה נהדרת על ידי צוותי האימון באיסוף של שתי הקבוצות ממועדונים שונים בתחושת 'ברבריאנז' (נבחרות הזמנה). השחקנים הזרים השתלבו בצורה טובה והרמה הייתה באמת גבוהה. כמה טעויות בשל הרוח. הג‘קלס שיחקו מחצית ראשונה מצויינת, התמודדו היטב עם התנאים אבל לא המירו את היתרון האיכותי להרבה נקודות. אז הסטארס היו קרובים בסופו של דבר לניצחון. מוסיקנט הזכיר משמעת כגורם משמעותי שגרם לסטארס לאבד שחקנים לכרטיס צהוב ואדום מוקדם במחצית השניה. 

מוסיקנט שיבח גם את שחקן הכנף של הסטארס גלדקוב: ״אדי הוכיח שיש שחקנים שעדיין לא זומנו לנבחרת שיכולים להשתמש בליגה האזורית כבימה להמחיש שהם מוכנים לרמות גבוהות יותר״.

לפני המשחק היה רגע מרגש כשחולצת ניו זילנד אול בלקס חתומה הוענקה לאדם אגמון, אביו של אורן אגמון. אדם, לוחם בצנחנים  נפל ב-7 באוקטובר בקיבוץ כיסופים כשהוא מציל חיי אזרחים. כיליד ניו זילנד היה אוהד מסור של האול בלאקס.

במשחק הבא ב-27 באפריל יתמודדו הנורת׳רן סטארס עם הקבוצה הפיג׳יאנית איי מטאי. 

צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי
צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי