רוגבי עם איריס! הטורניר הבינלאומי קורה!

למרות המצב משיק איגוד הרוגבי טורניר בינלאומי איכותי שייערך בישראל באביב הקרוב

זה קורה!

איגוד הרוגבי משיק טורניר איזורי איכותי שייערך בישראל באביב הקרוב, ולטורניר שם: איריס! (Iris – Israeli Regional Invitation series) . את ישראל ייצגו בטורניר נבחרות אזור צפון, בהדרכת זאקריה לאבאלאבה הפי׳גיאני ואזור מרכז בהדרכת נמרוד קפלן. הקבוצות האורחות יהיו מועדון ארמי מהליגה הגיאורגית וקבוצת אל מטאי הפיג׳יאנית. קיום הטורניר בישראל בתקופה בה הספורט הישראלי כמעט ולא מארח פעילות בינלאומית היא הישג גדול ותעודת כבוד לקבוצות האורחות המגיעות להשתתף למרות הקשיים. לקבוצה הפיג׳יאנית קשרים ארוכים עם הרוגבי הישראלי והקבוצה הגיאורגית מגיעה כחלק משיתוף הפעולה האסטרטגי של הרוגבי הישראלי עם הרוגבי הגיאורגי.

הטורניר הוא חלק משדרוג רמת התחרותיות של ישראל במסגרת תכנית עשר השנים של הרוגבי הישראלי – שמטרתה להתמודד על עליה למשחקים האולימפיים וגביע העולם. שחקני המרכז והצפון יחולקו על פי אזור מגוריהם כשבאפריל יערך בין הקבוצות  דראפט של 11 שחקנים, רובם שחקני תל אביב היט מטורניר הסופר-קאפ של רוגבי אירופה. ״השחקנים בדראפט קבילים להתאזרחות בתוך כמה שנים ברוגבי הישראלי והטורניר הוא חלק מתהליך שילובם״, אמר המנהל המקצועי של האיגוד ומאמן נבחרת ישראל קווין מוסיקנט. ״האיגוד מקווה לצרף בימים הקרובים לדראפט שחקנים יהודים מרחבי העולם המביעים עניין לייצג את ישראל״, הוסיף מוסיקנט. 

אירוע ההשקה האינטרנטי של הטורניר יתקיים ביום חמישי 29.2 בשעה 12.00 בעמוד הפייסבוק של האיגוד. במסגרת האירוע תערך תחרות לבחירת שמות לקבוצות הישראליות. ישתתפו יו״ר האיגוד עופר פביאן, קווין מוסיקנט, מאמן המרכז נמרוד קפלן ועוזר מאמן הצפון אמיר בויטלר.