ניצחון דרמטי וגביע ראשון לגולדן ג׳קלס

השבוע השלישי בטורניר האזורי הביא עימו דרמת רוגבי בלתי רגילה. הגולדן ג׳קלס, נבחרת אזור המרכז והדרום, כבשו טריי במהלך האחרון של המשחק לניצחון 20-21 על איי מטאי מפיג׳י וזכו בגביע האתגר ישראל-פסיפיק. הקפטן תומס ברמן והמאמן נמרוד קפלן קיבלו את הגביע מידי יו״ר איגוד הרוגבי עופר פביאן לצד המפקד הפיג׳יני לוטנט-קולונל אנטוניו נגאונה.

הקפטן תומאס ברמן והמאמן נמרוד קפלן עם הגביע (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)

המשחק היה לוחמני מאד, כשהשופט מוציא לא פחות מארבעה כרטיסים צהובים לשחקנים הפיג׳יאנים. אבל למרות נחיתות מספרית הפיג׳יאנים חזרו עם רוח לחימהלמשחק והגיעו לעמדת נצחון.

״משחק מצויין. מאד מאד קשוח״, סיכם קווין מוסיקנת׳ המנהל המקצועי ומאמן נבחרת ישראלת ״הג׳קלס שלטו בסקראם ובמצבים הנייחים אבל איי מטאי הייתה טובה יותר במשחק הפתוח ועשתה מספיק בכדי לנצח. ראינו שריקות להרבה עבירות והרבה כרטיסים צהובים משום שהמשחק היה חשוב מאד לג׳קלס וחשוב מאד לפיג׳יאנים שהם שגרירים נהדרים של הענף. הם עשו רבות למען הרוגבי בישראל ואנחנו אסירי תודה על כך. יפה שיש לג׳קלס גביע בשנת הפעילות הראשונה שלהם. נהניתי גם משילוב שחקנים ישראלים צעירים רבים במשחק – כמו ליאונרדו גאון מהדרים, גבי גרשוקובסקי מרעננה ועוד״.

מוסיקנט בחר בחלוץ הג׳קלס תאביסו אמדלצ׳ה הדרום אפריקאי כשחקן המשחק. הוא ציין גם את משחק הבעיטות המצויין של חלומני אנדודולה שבעט 11 נקודות.

שחקן המשחק תאביסו אמדצ׳ה (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)

עבור מבקיע הטריי המנצח, קפטן השביעיות של ישראל גל אבירם, זה היה רגע מרגש אחרי חודשים רבים של שירות מילואים: ״אחרי תקופה ארוכה כל כך במדים, לחזור למגרש היה חלום. שלא לדבר על הבקעת טריי כזה בדקה 80. לשירות הצבאי ולרוגבי יש הרבה מהמשותף. אתה צריך את הלוחמים שלצידך״.

״אתה צריך את הלוחמים לידך״, גל אבירם (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)
אוהדים (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)
גביע בעונה ראשונה. גולדן ג׳קלס (צילום: רועי כפיר, איגוד הרוגבי)