סוג הדם: רוגבי!

לכבוד יום המשפחה: המשפחות המגניבות של הרוגבי העולמי

🏉 האריסטוקרטיה. משפחת בארט (ניו זילנד)

שני אחים שייצגו את מדינתם בגמר גביע עולמי היו גם ברוגבי וגם בענפי ספורט אחרים. שלושה אחים זה כבר סיפור אחר וכאן בודן, סקוט וג׳ורדי בארט מנבחרת ניו זילנד נמצאים לבדם כמשפחה המלכותית של הרוגבי העולמי. שלושתם פתחו בגמר הגביע העולמי האחרון מול דרום אפריקה. הם חלק ממשפחה של 8 אחים ואחיות: קיין הבכור נחשב פוטנציאל לנבחרת במדי אוקלנד, עד שנפצע, וגם בלייק הראה הבטחה לתקופה במדי מועדון טרנקי. יש גם שלוש אחיות – ילנה אלה וזארה.

זארה די מפורסמת בניו זילנד. היא סובלת מתסמונת דאון וסביב הסיפור שלה המשפחה תומכת בקרן לתמיכה בסובלים מתסמונת דאון בשיפור כישורי הדיבור. 

ארבעה בארטים מיוחדים

🏉🏉 מדיסון וטיגן לוי. נערות הזהב (אוסטרליה)

אוסטרליה נחשבת פייבוריטית לזכות בתואר השביעיות האולימפי לנשים, ובמרכז הנבחרת שתי אחיות: מדיסון לוי (22), כנראה השחקנית המהירה בעולם עם הכדור ואחותה הצעירה טיגן (20), שהיא יותר פיטבול הגנתי. מדיסון ואחותה כבר זכו בגביע העולמי ובמשחקי חבר העמים. שתיהן גם נבחרו יחד בדראפט המקצועני של הפוטבול האוסטרלי אבל בחרו בינתיים ברוגבי.

שתיהן גם דוברות רהוטות במאבק באלימות במדיה החברתית סביב דימוי הגוף לנשים – דבר שסבלו ממנו בילדותן. 

למשל בפודקאסט החשוב מאד הזה.

הן גם רוקדות

🏉🏉🏉 הלב הפועם: פאבלו ואלסנדרו גארביסי (איטליה)

המשפחה מאזור ונציה היא הלב הפועם וגם העתיד של הרוגבי האיטלקי. שני עושי המשחק של הנבחרת: פאבלו, בן 23 בעמדת הפליי-האלף, אלנסנרדו, בן 21, בעמדת הסקראם-האלף. נתון מעניין: מכיוון שפאבלו מבוגר בשנתיים, והספיק כבר לעבור מבנטון למונפלייה בצרפת, הפעם הראשונה בה שיחקו יחד במדי אותה קבוצה היה בעצם במדי נבחרת איטליה במשחק מול רומניה, בו אלסנדרו פתח ופאבלו עלה כמחליף. בשבת האחרונה כבר פתחו לראשונה בהרכב הנבחרת, ועוד מול אנגליה בשש האומות, ואלסנדרו הבקיע טריי בהפסד צמוד.

את הגנים הספורטיבים הם מקבלים דווקא מאימא שהייתה שחיינית פרפר אלופה.

@federugby

Alessandro e Paolo Garbisi: quando si dice che il rugby è un vizio di famiglia 💙 #SiblingsDay #tiktokrugby #BrothersAndSistersDay

♬ Epic Motivational – StereojamMusic
הגרביסים נותנים בראש

🏉🏉🏉🏉 האחות קצת חצופה. סוני ביל וויליאמס וניאל גאת׳רי (ניו זילנד, סמואה)

סוני ביל וויליאמס היה אחד השחקנים המסעירים של העשור הקודם ברוגבי העולמי – וגם זכה עם ניו זילנד פעמיים בגביע העולם. וגם הרבה מעבר לרוגבי יוניון – הוא ייצג את ניו זילנד גם ברוגבי ליג ושחקן מקצוען באוסטרליה, היה מתאגרף מקצועני במשקל כבד וגם שיחק בנבחרת השביעיות של ניו זילנד במשחקים האולימפיים.

כאן נכנסת לתמונה אחותו הצעירה ניאל. היא כבר שיחקה רוגבי ליג, רוגבי שביעיות ועכשיו, אם לשתיים, יוצאת לדרך ברוגבי-15. היא גם השיגה את ההישג האחד שחמק מאחיה. סוני-ביל נכשל במשחקים האולימפיים בריו כשסיים חמישי. היא חזרה הביתה עם מדליית כסף.

סוני נגד ניאל!

🏉🏉🏉🏉🏉 המשפחה המפחידה ביותר ברוגבי. שבט הטואילאגים (סמואה, אנגליה, צרפת)

כשפאסולו טואילאגי עלה ביום שישי האחרון כמחליף עבור צרפת בתבוסה לאירלנד, הוא עשה היסטוריה. היו בהיסטוריה של הרוגבי משפחות לא מעטות שייצגו שתי נבחרות שונות, אבל עבור משפחת טואילאגי צרפת היא נבחרת לאומית שלישית. אביו של פאסולו, הנרי, שיחק בנבחרת סמואה, כמו אחיו – אניטלאה, פרדי, אלסנה, וסנאה – כשלעצמו שיא עולמי של חמישה אחים בנבחרת אחת. אח נוסף, מאנו, הוא מכוכבי נבחרת אנגליה בעשור האחרון.  

הנרי תמיד נחשב למפחיד מביניהם כאן. אבל פאסולו, 149 ק״ג בגיל 20, עשוי להיות מפחיד עוד יותר. 

בסרטון: הטואילאגים לדורותיהם מפרקים בני אדם

שבט טואילאגי. כשהם במצב רוח טוב