שוב כמעט

התל אביב היט שוב היו קרובים בגמר הסופר קאפ מול הגיאורגיה בלק-ליונס, אבל נכנעו 17-27 לנסיון ולנחישות של אלופה ראויה

כמו בשנה שעברה חלום הזכיה של התל אביב היט בסופר קאפ הסתיים במשוכה האחרונה – הפסד באיצטדיון אבצ׳לה בטיבליסי למארחים  – הגיאורגיה בלק-ליונס.

ללא הפליי-האלף והסקראם האלף הקבועים – ג׳ורדן חייט וניאל סנדרס – התקשתה הקבוצה התל אביבית במחצית הראשונה. בעיטת עונשין מוצלחת של לוקה מקאבה וטריי מוצלח מתוך ה׳מול׳ של הפלנק גיורגי קארבלשווילי העניקו למארחים יתרון 0-10 בתוך 16 דקות. 4 דקות אחר כך המשימה התל אביבית נראתה כבר בלתי אפשרית כשהגיאורגים הפכו חטיפות כדור לטריי נהדר של הקיצוני אלכסנדר טודואה, בוגר ארבעה גביעי עולם ויותר מ-100 הופעות בינלאומיות, ליתרון 0-17 כשהוא שובר תיקול של וון אייזקס בדרכו לפינה. 

תל אביב לא נשברה. בדקה ה-25 הסתיים מול מוצלח בטריי של הקפטן פרינס גאוסב. אבל הגיאורגים הוסיפו לשלוט, שרדו כרטיס צהוב מבלי לספוג נקודות וכבשו טריי נוסף של מספר 8 המצויין לוקה איבנישבילי לפני המחצית, 24-7. 

המחצית השניה הייתה סיפור אחר כשהכרטיסים פוגעים בגיאורגים. במיוחד כרטיס אדום לקארבלשווילי לאחר תיקול לראש בדקה ה-47. בתוך 5 דקות ניצלו ההיט את יתרונם המספרי עם טריי מתוך הסקראם של ההוקר ניל רוטנסבאך. רבע שעה לסיום תל אביב התקרבה לכדי 17-24, הפעם ההוקר המחליף מקמילן מולר, לאחר ביצוע מוצלח מאד של ליינאאוט אל תוך מול אל הטריי.

אבל הגיאורגים הוכיחו למה הם אלופי המפעל כבר שלוש שנים ברציפות. למרות כרטיס צהוב שהביא אותם לפיגור שני שחקנים בדקות הסיום, הם שרדו את המתקפה התל אביבית ועם בעיטת עונשין נוספת השיגו את הניצחון 17-27. 

״המאמץ שלנו היום היה עבור האנשים בבית״, סיכם מאמן ההיט ונבחרת ישראל קווין מוזיקנט, “עשינו כמיטב יכולתנו, שיחקנו חמישה משחקים בחמש ארצות ואני גאה בשחקנים על המאמץ. זה עולם מוזר. הרבה שנאה שם בחוץ. בואו נשחק רוגבי במקום לשנוא.״

במקביל למשחק נחתם הסכם שיתוף פעולה בין התאחדויות הרוגבי של גיאורגיה וישראל, עליו חתמו יו״ר איגוד הרוגבי עופר פביאן ונשיא רוגבי גיאורגיה יוזף טקמלדזה. גיאורגיה היא מנבחרת ומדינות הרוגבי המובילות באירופה ושיתוף הפעולה עשוי להועיל מאד לרוגבי הישראלי.

(רונן דורפן)