איבריה בידינו!

מאת: רונן דורפן

אחרי קאמבק דרמטי מול לוסיטנוס הפורטוגלית בשבוע שעבר, ארגנה לעצמה תל אביב היט משחק שקט בהרבה מול ה״איבריאנס״ של קסטייה יי ליאון מספרד, שהסתיים בניצחון 20-38. תל אביב הבטיחה את מקומה בחצי הגמר של הסופר-קאפ עוד לפני משחק הבית מול הבלק-ליונס מגיאורגיה בשבת בקפריסין. הספרדים העלו למגרש קבוצה צעירה יחסית – בגלל המשחק הבינלאומי בין ספרד לארצות הברית.

״קשה לשחק מול קבוצות צעירות. יש בהן שחקנים בינלאומיים עתידיים, הרבה מוטיבציה, כושר גבוה ואתה לא יכול להתכונן נגדן טקטית. המשחק היה צמוד בהרבה משהתוצאה מראה״, סיכם מאמן ההיט ונבחרת ישראל קווין מוסיקנט את הניצחון. לשאלה איך התמודדה הקבוצה עם האירועים האחרונים בישראל הוא אומר: ״אצל הישראלים הם מכירים אנשים שנפגעו. אבל בכל מקרה הזעזוע עמוק בכל הקבוצה. הרבה מהזרים נמצאים שנתיים שלוש בארץ. עברנו הרבה עם הקבוצה הזו. עברנו ביחד את הקורונה. כל שחקן מתמודד אחרת עם אירועים כאלו. בסופו של דבר הם שחקנים מקצוענים, זה המועדון שלהם, זו המשפחה שלהם והדרך שלהם להתמודד היא לשחק רוגבי״.

ללא מת׳יו מור (זעזוע מח), שהשיג שלושה טרייז בניצחון על לוסיטנוס, השיגה תל אביב יתרון מוקדם בזכות טרייז משני הפלנקס. הקפטן הנאמיבי פרינס מאסבה, כבש את הראשון לאחר מול מוצלח בדקה השלישית. סמי קונטני הפיג׳יאני, בעל עשר הופעות בנבחרת ארצו ואלוף אולימפי בראגבי שביעיות, סיים מהלך ריצה יפה מעומק המגרש ליתרון 0-12 בדקה ה-10.

25 הדקות הבאות היו בשליטה של הספרדים הצעירים שסגרו את ההפרש ל-12-10. אבל קונטני – השחקן הטוב במגרש – נשא את הכדור  מתוך הסקראם לטריי שני בדקה ה-34. וכשהווינג קוליסה גומה והסקראם האלף ניאל סנדרס כבשו טרייז בעשר הדקות הראשונות במחצית השניה – היתרון גדל  ל-31-10 והניצחון כם נקודת הבונוס נראו בכיס.

אבל הספרדים לזכותם המשיכו להקשות חזרו עד ל 31-20 לפני שהקו הקדמי העדיף של תל אביב סיים את העניין עם מול מאד דומיננטי בדקה ה-71 שהפך לטריי של מקס קשיאקו. ג׳ורדן חייט הפליי-האלף דייק בבעיטת המרה רביעית מתוך שש.

קרדיט לתמונות

דף הפייסבוק של קבוצת תל אביב היט